S.E.O. Hakkında Teknik Bilgiler

S.E.O. Hakkında Teknik Bilgiler

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.
  • Başlık kısmında anahtar kelime cümlesi kullanın : Web sayfanızın başlığında anahtar kelime cümlesi kullanmak oldukça önemlidir. Anahtar kelime cümlesinin sayfanın başlığında yer alması, arama motorlarındaki linklerde da bu kelimelerin yer almasını sağlamaktadır.
  • Anahtar kelime cümlesiyle alan adı alın : Aldığınız alan adında anahtar kelime cümlesinin bulunması, bu cümle ile optimizasyon yapmanın iyi bir yoludur.
  • URL'nizde anahtar kelime cümlesi kullanın: Alan adınızda anahtar kelimeleri kullanamıyorsanız, bu kelimeleri URL'nizde bulundurabilirsiniz. Arama motorları URL'leri okur ve burada buldukları metinlere göre de derece verir.
  • Anahtar kelime cümlesini fazla kullanın ama abartmayın: Web sayfanızda kullandığınız anahtar kelimelerin oranı, sayfanın tümüyle orantılı olmalıdır. Sayfanızda anahtar kelimeleri tekrarlamanız önemlidir, ancak çok fazla tekrar olmamalıdır.
  • Anahtar kelime cümlesini başlıklar halinde kullanın: Anahtar kelime cümlesini başlıklar halinde kullanmak iyi bir fikirdir. Arama motorları, tüm metin içeriğindense, başlıklar ve ara başlıklarda kullanılan anahtar kelimelere daha çok önem vermektedir.
  • Diğer başarılı web sayfalarına linkinizi verin: Diğer popüler web sayfalarına link vermek, ziyaret sayınızı artıracaktır.
  • Kendi sayfanızda diğer kişilerin linklerine yer verin: Sitenizde başkalarının linklerine de yer vermek, ziyaret sayınızı artıracak, sitenizin değerini artıracaktır. Ancak kimlerin linklerine yer verdiğinizi de göz önünde bulundurmalı, sitenize zararı olabilecek linklerden uzak durmalısınız.