Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

Başlık kısmında anahtar kelime cümlesi kullanın : Web sayfanızın başlığında anahtar kelime cümlesi kullanmak oldukça önemlidir. Anahtar kelime cümlesinin sayfanın başlığında yer alması, arama motorlarındaki linklerde da bu kelimelerin yer almasını sağlamaktadır.
Anahtar kelime cümlesiyle alan adı alın : Aldığınız alan adında anahtar kelime cümlesinin bulunması, bu cümle ile optimizasyon yapmanın iyi bir yoludur.
URL'nizde anahtar kelime cümlesi kullanın: Alan adınızda anahtar kelimeleri kullanamıyorsanız, bu kelimeleri URL'nizde bulundurabilirsiniz. Arama motorları URL'leri okur ve burada buldukları metinlere göre de derece verir.
Anahtar kelime cümlesini fazla kullanın ama abartmayın: Web sayfanızda kullandığınız anahtar kelimelerin oranı, sayfanın tümüyle orantılı olmalıdır. Sayfanızda anahtar kelimeleri tekrarlamanız önemlidir, ancak çok fazla tekrar olmamalıdır.
Anahtar kelime cümlesini başlıklar halinde kullanın: Anahtar kelime cümlesini başlıklar halinde kullanmak iyi bir fikirdir. Arama motorları, tüm metin içeriğindense, başlıklar ve ara başlıklarda kullanılan anahtar kelimelere daha çok önem vermektedir.
Diğer başarılı web sayfalarına linkinizi verin: Diğer popüler web sayfalarına link vermek, ziyaret sayınızı artıracaktır.
Kendi sayfanızda diğer kişilerin linklerine yer verin: Sitenizde başkalarının linklerine de yer vermek, ziyaret sayınızı artıracak, sitenizin değerini artıracaktır. Ancak kimlerin linklerine yer verdiğinizi de göz önünde bulundurmalı, sitenize zararı olabilecek linklerden uzak durmalısınız.