SEO Linkleme Teknikleri.

SEO Linkleme Teknikleri.

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

  • Metin linkleri yerine fotoğraf kullanmayın: Arama motoru optimizasyonu, tamamen metinlerden ibarettir. Bu yüzden metin yerine fotoğraf kullanmayın. Arama motorları, sitenizi derecelendirme konusunda zorluk yaşayabilirler. Bu, özellikle nevigasyon için geçerli olan bir durumdur. Arama motoru örümcekleri, web sitenizi incelerken fotoğrafları tanımlamakta zorluk çekerler ve web sitenizi derecelendirmede zorluk yaşarlar.
  • İçeriğinizdeki anahtar kelimeleri yazarken imla hatası yapmayın: Sitenizi yazım hatalı bir şekilde hazırlamak, özellikle de anahtar kelimelerinizi yazım hatalı yazmak, site sıralamanızı belki etkilemez ama site ziyaretçilerine karşı imajınızı düşürür. Ayrıca bir çok arama motorlarının imla kontrol mekanizması vardır. İleri bir zamanda da olsa, sitenizin sıralaması düşecektir.
  • 2 – 3'den fazla anahtar kelime cümlesi ile optimize etmeye çalışmayın: Sayfanızda birden fazla konunuz varsa hem arama motorları için hem de site ziyaretçileri için, ne hakkında bilgi verdiğiniz ya da ne ile ilgili bir sayfanız olduğu net olmayacaktır. Bir çok konuda söyleyecekleriniz varsa, her bir konu için bir çok ksıa sayfalar hazırlamanız gerekmektedir. Bu yüzden hepsini tek bir sayfada toplamaya çalışmayın.
  • Aynı IP'den olan linklere fazla güvenmeyin: Google, aynı IP'ye sahip olan alan adlarını ayırt etmezken, diğer arama motorları için sakıncalı olabilir. Bunun sakıncası, bu linklerin kendiniz tarafından tek bir kaynaktan sitenize verilerek hile yaptığınızın sanılması olabilir. Sitenizin tamamen yasaklanması gibi sonuçlar doğurabilir bu durum.
  • URL parametreleri kullanmamaya çalışın: URL'lerdeki parametreler, onları uzun ve herkes tarafından zor okunur hale getirebilir. Arama motorları da bu yüzden karmaşa yaşayabilir.
  • Dinamik URL'leri kullanmayın: Genel olarak, arama motoru örümcekleri, URL'lerde statik olanları dinamik olanlara tercih ederler.