İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Eğer internete ayıracak bol vaktiniz varsa ve para kazanmanız gerekiyorsa instagram ya da twitter fenomeni olabilirsiniz. Peki, bu ne işimize yarayacak instagram fenomeni olduğunuzda belli bir takipçi sayısına ulaşmış olursunuz. Bu takipçiler sizin yayınladığınız postları ve resimleri görürler dolayısıyla elinizde reklam için ulaşabileceğiniz bir kitle edinmiş olursunuz. Bu kitleye reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Reklam almak için şirketlerle görüşmeniz gerekir. Bazen hesabınızın kalitesine göre şirketler size reklam yapmanız için ulaşırlar. Takipçi sayınıza göre 300 lira ile 50000 lira arasında para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı – Metin Yazarlığı İşi

İnternet üzerinde yayın yapan yüzbinlerce site var ve bu sitelerin içeriğe ihtiyaçları var. Bu içerikleri hazırlamak için site sahiplerinin çoğunlukla vakti olmuyor. Bu nedenle makale yazarlarına bu işi yaptırıyorlar. Makale yazarlığı yaparak ayda 3 bin liraya kadar kazanabilirsiniz. Tabi bu rakamlara ulaşmak için çok sıkı çalışmak gerekir. Makale yazarlığı için bionluk, icerikbulutu, yazkazan, r10 gibi sitelerden makale siparişi alabilirsiniz. Ancak yorucu yıpratıcı bir iştir. Yorulmadan yapılırsa aylık asgari ücret civarında getirisi olur. İnternetten para kazanma yolları arasında en iyi kazancı bu işte elde edersiniz.

Stok Fotoğrafçılığı- Düğün Fotoğrafçılığı İşi

Eğer iyi bir fotoğraf makineniz ve fotoğraf bilginiz varsa bu işi yapabilirsiniz. İnternette hakları size ait olan fotoğrafları satın alan stok fotoğraf siteleri var. Çektiğiniz herhangi bir şeyin resmini buraya ücreti karşılığında yükleyebilirsiniz. Ücretler çok düşük ancak çok fazla foto yüklerseniz bir miktar gelir elde edersiniz. Ancak düğün fotoğrafçılığı, bebek ve doğum fotoğrafçılığı çok daha karlı bir iştir. Üstelik piyasada tanınmaya başlarsanız çok ciddi rakamlar kazanırsınız.

Freelance Editörlük, Web Tasarımı, Logo Tasarımı Yapmak

İnternet üzerinden herhangi bir yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Photoshop biliyorsanız flash biliyorsanız banner ve görseller dizayn edebilirsiniz. Kod biliyorsanız internet sitesi tasarlayabilirsiniz. Kısacası bilgisayar dünyası ile ilgili bir yeteneğiniz varsa bunu nakde çevirmeniz mümkün. Yine burada karşımıza bazı siteler çıkacaktır. fiverr, bionluk, r10, armut, sahibinden gibi siteleri inceleyerek buralara ilan bırakabilir, bırakılmış ilanlara iş teklifinde bulunabilirsiniz.

Blog Yazarlığı Yapmak - Adsense Reklamlarından Para Kazanmak

Eğer belli bir alanda bilginiz varsa ya da belli bir alana ilgi duyuyorsanız bu alanla ilgili güncel bilgi veren bir blog açabilirsiniz. Bu blogun ziyaretçi sayısı artmaya başladıkça reklamlardan para kazanmaya başlarsınız. Sitenize Adsense ya da yerli reklam şirketlerinin reklamlarını koyabilirsiniz. Ancak en adili Adsense reklamlarıdır. Bu nedenle ülkemizde birçok kişi adsense ile para kazanma konusunda kafa yormaktadır

Gizli Müşteri Olmak

Aslında bu para kazandıran bir iş değil. Yani ayda 25 defa gizli müşteri olup 2-3 bin lira kazanmanız imkansız. Onun yerine bunu bir etkinlik olarak görmek farklı deneyimler yaşamak için yapabilirsiniz. Zaten işveren size genellikle hediye çeki falan verir. Yani herhangi bir siteden gizli müşteri ilanlarına başvurdunuz ve işi aldınız bir spor salonuna gizli müşteri olarak gitmeniz istendi gittiniz raporu doldurdunuz karşılığında size muhteşem rakamlar ödemezler. Sadece 50 - 60 liralık bir hediye çeki alıp ilgili alışveriş sitesinde harcarsınız.

Youtuber Olmak

Son zamanların belki de en gözde işi haline gelen youtuberlik, youtube üzerine video yükleyip reklam gelirlerinden para kazanma sistemi üzerine kuruludur. Burada az önce bahsettiğimiz adsense reklamları ile çalışırsınız. Abone sayınız 100 bini geçince düzenli para kazanmaya başlarsınız. Öncesinde de kazanırsınız ancak bu para tatmin edici değildir.

Ürün Satmak Affiliate Marketing Yapmak

İnternet üzerinde gittigidiyor, n11, sahibinden gibi birçok site var. Bu sitelerde stok tutmadan kar payı ile başkalarının ürünlerini satabilirsiniz. Stok sahibi ile ne kadar karlı bir anlaşma yaparsanız sattığınız oranlarda o kadar çok para kazanırsınız. bunun affiliate marketing şekli de vardır. Bir sisteme üye olursunuz o sistem size sattığınız her ürün için komisyon öder. Bu bazen link paylaşmakla bazen doğrudan satış yapmakla gerçekleşir.

Özel Ders Verme - Eğitim Koçluğu

Eğer bir alanda kendinize güveniyorsanız özel ders verebilirsiniz. Özellikle matematik ve İngilizce alanlarında özel ders fiyatları fena değildir. Üstelik talep de oldukça fazladır. Yeterince ararsanız müşteri bulabilirsiniz. Bunların dışında kaliteli bir eğitime sahip olanlar öğrenci koçluğu ya da eğitim koçluğu yapabilirler.

Mağazadan Alıp İnternetten Satmak

Çok bilinmese de bu yöntemi kullananlar oldukça fazla çünkü bazı mağazalar ülkenin her yerinde yok. Bu nedenle bu mağazalarda satılan niş ürünleri üzerine bir miktar kar koyarak internet üzerinden açılmamış kutusuyla birlikte satabilirsiniz. Bir örnek verelim İKEA her şehirde yok dolayısıyla İKEA’nın ürünlerini -kendi sitesinde yoksa eğer- üzerine komisyon koyarak satabilirsiniz. 35 liraya satılan kamp sandalyesini 57 liraya internetten satanlar olduğuna şahit olmuştum. Satıcının yaptığı şey ise mağazadan alıp kargoya vermekti.

Online Tercümanlık Yapmak

Eğer ikinci bir diliniz varsa online tercümanlık yapabilir ya da çeviri hizmeti verebilirsiniz. Bununla ilgili freelance çevirmenleri bünyesinde toplayan internet siteleri de bulunmaktadır. Oradan gelen iş tekliflerini yanıtlayabilirsiniz.