Küpeşte Ve Korkuluk Sistemleri

Küpeşte Ve Korkuluk Sistemleri

Alüminyum Küpeşte Kullanımı

Öncelikle Küpeşte Ve Korkuluk Sistemleri nedir? Merdiven kenarında, terasların sınırlarında gördüğümüz alüminyum dilimlere korkuluk yani küpeşte adı verilmektedir. Korkuluk modelleri bu gibi bölümlere yerleştirilirken hem insanların emniyetini sağlar, hem de dekorasyonla uyum içinde estetik görsel sergiler.

Alüminyum Küpeşte Kullanım Alanları

Küpeşte – korkuluk modelleri; evlerde, hastanelerde, iş yerlerinde ve kurumsal binalarda insanların emniyetini sağlarken yüksek noktalardan düşme tehlikesini de önlemektedir. Uyumlu ve güzel bir görünümde tasarlandığında ise mekanlara dekoratif bir uyum ve bütünlük sağlar.

Küpeşte tasarımları;

1 - alüminyum

2 - ahşap,

3 - çelik,

4 - krom

5 - plastik olarak da tasarlanabilmektedir.

İçlerinden en sağlam ve uzun ömürlü olanları ise alüminyum, ferforje - krom olanlarıdır. Korozyona karşı dayanıklı olan hava koşullarından etkilenmeyen evladiyelik modeller ise krom ve alüminyum korkuluk türleridir. Alüminyum küpeşte modelleri, arzuya göre sonradan yeniden parçalara bölünerek demonte edilebilir ve taşınabilir.

Alüminyum küpeşteler;

1 - merdivenlerde,

2 - balkonlarda,

3 – apartman -bina girişlerinde,

4 - asma katlarda,

5 - bahçelerde,

6 - havuz kenarlarında,

7 - teraslar gibi birçok alanda rahatça uygulanabilir.

Alüminyum korkuluk modellerinin en avantajlı yanları; sağlam ve evladiyelik olmaları ayrıca temizlik dışında herhangi bir bakım işlemi gerektirmemesidir.