Trabzonspor Başarıları

Trabzonspor Başarıları

1975 yılında başlayan efsane

Trabzonspor, 1967 yılında kurulmasına rağmen Türkiye liginde gerçek anlamıyla 1975 yılında mücadele etmeye başlamıştır. Nitekim ilk şampiyonluğunu da aynı sezon elde etmiştir. Bu sayede, Türkiye Futbol Ligi şampiyonu olan ilk Anadolu takımı olmuştur. Takım, 1984 yılına dek altı adet şampiyonluk daha elde etmiştir. Şenol Güneş’i transfer ettikten sonra da, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığını Kupasını kazanmıştır. Trabzonspor haberleri, konu hakkındaki tüm ayrıntıları içermektedir.

Sayısız kupa, sayısız şampiyonluk

UEFA Avrupa liginde de başarılar elde eden takım, Süper Lig, Türkiye Kupası, Türkiye Süper Kupası, Başbakanlık Kupası ve Kadınlar 1. Liginde art arda çok sayıda şampiyonluk elde etmiştir. Trabzonspor haberleri, özellikle bu dönemlerde çok daha coşkulu bir hale gelmiştir. Altyapısında genç futbolcuları yetiştirmeye devam eden takım, ayrıca bir adet de kadın futbol takımına sahiptir. Bayan futbol takımı, Trabzonspor’un lig şampiyonluklarını yedi adede çıkarmıştır.

Tüm spor dallarında başarı

Trabzonspor, sadece futbol alanında değil diğer spor dallarında da söz sahibidir. Nitekim Trabzonspor haberleri de bu başarılardan sıklıkla bahsetmektedir. Trabzonspor basketbol takımı, Medicalpark sponsorluğunda dörtlü Euro Challenge finaline dek yükselmiştir. Hentbol takımı ise, Türkiye Hentbol Liginde mücadele etmektedir. Atıcılık, judo ve yüzme de kulüp bünyesinde icra edilen diğer sporlar arasındadır. Kulübün şampiyonluk marşının ismi, “şen ola Trabzon” ismindedir ve yöresel geleneğe uygun olarak çok sayıda marş ve şarkı daha bulunmaktadır. Trabzonspor’un Şanlıurfa spor ile kardeş takım olduğunu da belirtmek gerekir.