TYT’ye Nasıl Çalışmalısınız?

TYT’ye Nasıl Çalışmalısınız?

İki aşamadan oluşan YKS’nin ilk aşaması olan TYT’ye sıkı bir çalışma programı ile hazırlanarak kazanmak istediğiniz üniversiteye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Hazırlık sürecinde TYT denemeler ile başarı grafiğinizi görebilir, net sayınızı tespit edebilir, eksik konularınızı belirleyerek konu tekrarı yapabilirsiniz. Farklı yayınevleri tarafından çıkarılan ve net sayınızı artırmanızda büyük payı olan deneme setlerine uygun fiyatlarla sahip olmak için online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

TYT Çalışma Programı

TYT tüm sınıflara ait konuların yer aldığı bir sınav olup öğrencinin temel yeterlilik seviyesini ölçer. Bu sınavda çıkarılan her net üniaversite sınavında altın değerindedir. Bunun bilincinde olan öğrenciler TYT hazırlık sürecini iyi yönetirler ve sınavda başarılı olurlar. Sınavda başarılı olmak, elde etmek istediğiniz puanı almak sandığınız kadar zor değil. Öncelikle bu süreçte hiç olmadığınız kadar düzenli ve programlı olmalı, uyku saatinizden kalkış saatinize kadar bir rutin belirlemeli ve bu rutine göre davranmalısınız. Uykusuz geceler, uzun oyun saatleri bu dönemde vazgeçmeniz gereken şeylerin başında geliyor. TYT’ye çalışırken kendinize belirli bir hedef koymanız gerektiğini unutmayın. “Nasıl olsa daha AYT var.” “Ben bu sınavı kazanamam.” “Matematik yapamıyorum.” gibi sizi yorgunluğa ve yılgınlığa düşürecek düşüncelerden vazgecmeli ve hedefinize ulaşmak için emin adımlarla ilerlemelisiniz. Bu süreçte bol kaynağa ihtiyacınız olacak. Soru bankaları, yaprak testler, konu anlatım kitapları ve TYT denemeler masanızda baş köşede yer alacak kaynaklardan sadece bazıları. Kaynak seçerken müfredat ile uyumlu test kitaplarını, denemeleri ve soru bankalarını seçmeniz gerektiğini unutmayın. Doğru kaynak seçimi için öğretmenlerinizden yardım isteyebilirsiniz.

TYT Denemeler ile Netlerinizi Artırın

Çalışma programınızda olmazsa olmazlardan birisi deneme çözümüdür. Sınav yaklaştıkça sık sık deneme testi çözmeli, eksik konularınızı tekrar ederek tamamlamalısınız. TYT denemeleri sınav stresi ile baş etmenizi sağlar ve süreyi verimli kullanmayı öğretir. Bu sınavları çözerken kendinizi sınavda gibi şartlandırmalı, sınav süresi boyunca her türlü motivasyon bozucu etkeni (cep telefonu, bilgisayar vb.) yanınızdan uzaklaştırmalısınız. Siz de TYT’ye kaliteli, özgün, ileri düzey, kazanım odaklı sorulardan oluşan TYT denemeleri ile hazırlanmak istiyorsanız online mağazaları ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz.