Anahtar Kelime Belirlenmesinde Dikkat Edilmesi Gerek Hususlar

Anahtar Kelime Belirlenmesinde Dikkat Edilmesi Gerek Hususlar

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

  • Anahtar kelime cümleniz için farklı formlar kullanın: Bir çok arama motoru, birbirine benzer anahtar kelimeleri farkeder. Örneğin, tekil ve çoğul isimler, aktif fiiller vb. Anahtar kelimelerinizi farklı formlarda kullanarak, sayfalarınızı okuyucular için daha ilginç hale getirebilirsiniz ve arama motorlarındaki optimizasyonunuzu sağlayabilirsiniz.
  • Anahtar kelimeleriniz için eş anlamlıları kullanın: Bir çok arama motorunun, oldukça güçlü eş anlamlı sözcükler kütüphanesi vardır, böylece eş anlamlı kelimeleri algılarlar ve siz de aynı anahtar kelimeyi sürekli tekrarlamak zorunda kalmazsınız.
  • Alt alan adı yerine ayrı bir alan adı alın: Alt alan adları, yeni web sitesi oluşturmanın, yeni bir alan adı almadan yapılan bir yoludur. Ancak alt alan adları genellikle arama motorları tarafından tanınmazlar.
  • Kısa sayfalar yazın: Sayfanız ne kadar kısaysa, o kadar az anahtar kelime cümlenizi tekrarlamak zorunda kalırsınız. Ayrıca, kısa sayfalar daha hızlı yüklenirler ve okuyucularınız bu durumdan daha memnun kalırlar. Sayfa büyüklüğünü 30KB'nin altında tutun. Sayfaları bir çok farklı parçalara bölün ve her birinin optimizasyonunu yapın.
  • Ses dosyalarının metin halini de bulundurun: Tıpkı fotoğraflar ve Flash kullanımında olduğu gibi, arama motorları ses dosyalarının içeriğini tanımlayamazlar. Bu yüzden ses dosyalarınızın metin halini dahil etmelisiniz.
  • Sürekli sorun yaşadığınız bir servis sağlayıcınız olmasın: Eğer siteniz sürekli çökme sorunu yaşıyorsa, arama motorları URL nizi alamayacak ve bir kaç kere sayfanıza ulaşmaya çalışan arama motoru örümceği, sitenize erişemediği için sitenizin kaldırıldığı mesajını verecektir.