Walnut Cracking Machine-Yemiş Kırma Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Walnut Cracking Machine-Yemiş Kırma Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Walnut cracking machine; farklı boy ve model seçenekleri arasında yer alıyor. Ceviz, fındık gibi yemişlerin kırılması için kullanılan bir sistemdir. Yemişleri kabuklarından ayırmak için kullanılırlar. Yemiş kırma sistemleri, iç ayırıcı fonksiyona sahiptir. Süspansiyon ve özgül ağırlık doğrultusunda yemişler kabuklarından ayrılır. Yukarıya doğru hava akımıyla yemişlerin kabukları kırılır. Yemiş kırma sistemleri; ayırma, hava hacmi ve güverte eğitimi gibi özelliklerden oluşuyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Walnut Cracking Machine- Yemiş Kırma Sistemleri Çalışma Prensibi Nedir?

Walnut cracking machine ile yemişler kırılmadan önce iç boşluğun ayarlanması gerekiyor. Kırma işlemi öncesinde yemişlerin sınıflandırılması daha doğru olur. Yemiş kırma sistemleri içinden çıkarılan yemişler, iç ayırıcıda kabuklarından ayrılır. Sistemin doğru kullanılması için yemişlerin vibrasyon masası üzerine koyulması daha doğru olacaktır. Yemiş türlerine göre makinelerin hem iç oranı hem de kapasitesi çok farklıdır. Walnut cracking machine; iç boşluğu doğru şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi için ayarlama yapılır. Yemiş çeşitlerini kırmak için kullanılan bu makineler; çıkış, çerçeve, silindir ve hazneden oluşuyor. Yemişler makinenin huni kısmında bulunur. İç kabukları soyulup, dışarıya atılma işlemi gerçekleştirilir.

Walnut Cracking Machine- Yemiş Kırma Sistemleri Kullanım Avantajları

Yemiş kırma sistemleri; kullanıcılara yüksek verimlilik sağlıyor. Kolay kullanım ve bakımının yanı sıra düşük güç tüketimi sağlıyor. Bu makine türlerinde hem hava hacmi hem de güverte eğiminin ayarlaması yapılır. Yüksek ayırma, yüksek çatlama ve yüksek tam çekirdek oranından oluşuyor. Farklı boyutlarda üretildiği için her türlü yemiş türünün kırılması sağlanır. Ayarlanabilir beslenme asansörü, değişken motor ayarı, değiştirilebilir elekler, hava ayırıcılar ve temizleyicilerden oluşur. Walnut cracking machine kırıcı aralıkları ayarlanabiliyor.