SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

  • Anahtar kelime cümlenizi HTML'nin üzerinde bulundurun: İlk paragraftan da öte, içeriğinizi HTML dökümanının üzerine taşımayı denemelisiniz ve bu içerik anahtar kelime cümlenizi içermelidir.
  • Anahtar kelime cümlenizin boyutunu büyütün: Arama motorları, yazı boyutlarının standart boyutlu yazılara göre büyütüldüğünü algılayacaktır. CSS ya da font tag kullanın. Yazı boyutu değişikliğini başlığa da uygulayın.
  • Sayfanızı kendi web siteniz içerisinden linklendirin: Linkler oldukça önemlidir ve kendi siteniz içerisinde bir sayfadan diğerine yapacağınız linkleme, link almanın kolay yollarındandır. Dışarıdan link almak kadar önemli olmasa da yine de yardımcı olacaktır. En kötü ihtimalle, arama motorlarının web sitenizdeki tüm sayfaları bulmasına yarayacaktır.
  • Metin içerisinde linklere yer verin: Dışarıdan alacağınız ya da kendi sayfanızdan vereceğiniz linkler, döküman metni içerisinde yer alırsa bir anlam ifade edecektir. Diğer yapay linklerdense böylesine yer vermek çok daha yüksek derece almanıza yarayacaktır.
  • Linklerin eski olması önemlidir: Aldığınız linklerin eski olması önemlidir. Eğer 100 linki birden web sitenize alıyorsanız, arama motorları bunu link satın alma olarak değerlendirecektir.
  • Düzenli olarak linklerinizin sayfa derecesini kontrol edin: Web sitenize dışarıdan aldığınız linklerin sayfa derecesini düzenli olarak kontrol etmeli, memnun olmadıklarınızı çıkarmalısınız. Bu uygulama, sitenizde yer verdiğiniz dış linklerin, sizin web sitenizin imajını zedelememesine de yarayacaktır.
  • Her zaman fotoğrafları linklendirin: Fotoğrafları linklendirmeniz önemlidir çünkü kullanıcılar genellikle bu fotoğraflar üzerine tıklarlar. Sitenizde kullanıcıların görebileceği tüm görseller linklendirilmelidir.