SEO İçerik ve Hedef Kelimenin Önemi

SEO İçerik ve Hedef Kelimenin Önemi

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

  • Sayfalarınızı güncel tutun: Düzenli olarak güncellenen web sayfaları, eski ve ihmal edilen sayfalara göre çok daha önde tutulurlar. Ancak sadece imla düzeltmeleri yapmak ya da küçük değişiklikler yapmak işinize yaramayacaktır. Gözle görülür bir şekilde düzenli olarak sayfalarınızı güncellemelisiniz.
  • Flash kullanmanız gerekiyorsa, alternatif metin kullanın: Arama motorları, Flash'dan pek hoşlanmazlar. Ancak mutlaka flash kullanmanız gerekiyorsa, Flash unsurlarını tamamen içeren alternatif metin kullanmalısınız. Eğer tüm web sitenizde Flash kullanacaksanız, her zaman sitenizin alternatif HTML versiyonunu bulundurmalısınız, böylece flash olmayan arama motorları kolaylıkla sitenizi görüntüleyebilirler.
  • Sayfanın kritik olmayan kısımları için Flash kullanın: Web sitelerinde Flash kullanımının en ideal yolu, sitenin küçük bir kısmına uygulamak ve bu kısımların da fazla önem taşımaması olmalıdır. Arama motorları Flash'ı görüntüleyemez, fotoğraf olarak görebilirler ancak. Google Webmaster Central'a göre, web siteleri etkili olarak Flash kullanımını medya için, ancak nevigasyon ve içerik için HTML kullanmalıdırlar.
  • Anahtar kelimelerinizi birarada tutun: Arama motorları, sayfa içerisinde nerede olursa olsun, anahtar kelimelere göre derecelendirme yaparlar. Ancak belirli bir anahtar kelime cümlesine göre derecelendirilmek istiyorsanız, anahtar kelimeleri birarada tutarak, arama motorlarının bu kelimelerin birbiriyle ilgili olduğunu algılamasını sağlayabilirsiniz.
  • Sitenizin hangi dilde yazıldığını belirten meta kullanın: Eğer sayfanız İngilizce'den başka dillerde yazılmışsa, hangi dilde yazıldığını belirten bir meta kullanırsanız, sayfanız daha üst sıralarda derecelendirilecektr.
  • İkincil anahtar kelimelerin optimizasyonunu yapın: Anahtar kelime cümlesi belirledikten sonra, bir ya da iki diğer anahtar kelimeleri optimizasyon için kullanabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkatli olmalısınız. İkincil anahtar kelimelerinizin oranının 1 -2% yi geçmediğinden emin olun. Bu oranı aşarsanız, öncelikli kelimelerin ağırlığını azaltmış olursunuz.