Evde Bacak Uzatma Egzersizleri

Evde Bacak Uzatma Egzersizleri

Dünya üzerindeki birçok insan, boyunun kısalığından yakınır, boyunu uzatmak için çeşitli yöntemler deneyen insanlar, ev ortamında yapacakları düzenli egzersizlerle boylarının bir nebze de olsa uzamasına yardımcı olur. Düzenli yapılan boy uzatma egzersizlerinde kişinin omurlarını belirli bir düzene sokması sağlanırken omurların belirli bir zaman sonra açılmasıyla boyda ortalama 3 santimlik bir uzama meydana gelebilir.

Evde Boy Uzama Egzersizleri Sonucundaki Uzama Kalıcı mı?

Evde yapacağınız boy uzatma egzersizleri kalıcıdır. Ancak boyun uzaması için birkaç yıl beklemeniz gerekebilir. Bu egzersizler neticesinde boyunuzun bir anda uzamasını beklememelisiniz. Bunun yerine boy uzatma ameliyatı olarak boyunuzun bir anda uzamasını sağlayabilirsiniz. Ameliyatla birkaç saat içerisinde kişinin boyunun uzamasına yardımcı olan boy uzatma ameliyatları internet sayfaları üzerindeki sağlık merkezlerinde yaptırılır. Esneme egzersizleri de ameliyattan önce önerilir. Bu sayede kemiklere bağlı olarak konumlanan kaslar ve sinirlerin de esnemesi sağlanır.

Evde Bacak Uzatma Örnekleri

Evinde düzenli olarak spor yaparak boyunun uzamasını isteyenler işe kobra hareketi ile başlayabilir. Bu harekette zeminin üzerine uzanarak avuç içlerinizi vücudunuza paralel bakacak şekilde konumlandırmalısınız. Ellerinizin üstünde gövdenizi havaya kaldıracak ve başınızı yukarı doğru kaldırarak esneme hareketi yapacaksınız. Bir başka evde bacak uzatma hareketi kedi duruşudur. Bu duruşta ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde sabit durmanız gereklidir. Nefes alma esnasında omurganızı esnetmeli ve başınızı da iki kolunuzun arasında aşağı bakacak şekilde konumlandırmalısınız.

Evde Bacak Uzatma Hareketleri

Bacak germe hareketlerinin arasında en sık kullanılan yöntem yere oturup bacaklarınızı 180 dereceye en yakın açıyla açabildiğiniz derecede sabitleyip kollarınızla birlikte her bir bacağa doğru yönelmenizdir. Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda boy uzatma egzersizlerinden maksimum verim alırsınız.