HASTA BEZİ NEDİR VE NE ZAMAN KULLANILIR?

HASTA BEZİ NEDİR VE NE ZAMAN KULLANILIR?

İdrarını tutamayan, ameliyat olan veya hasta bireyler için tercih edilen hasta bezleri, pek çok kullanım alanına sahiptir. Mesane pedi, yatak koruyucu örtü, külotlu hasta bezi ve bağlamalı olmak üzere birçok farklı çeşidi bulunan bu ürünler, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılabilir. Yetişkin ve çocuk hasta bezi seçenekleri, hijyenin korunmasına olanak sağlar. Külotlu ve bağlamalı hasta bezi seçenekleri, SGK tarafından karşılanır. Mesane pedleri ve serme bezler ise SGK tarafından karşılanmaz. Herkesin, hasta bezlerine eşit derece ulaşma imkanı yoktur. Bu nedenle özellikle medikal sektöründe faaliyet gösteren bir firmaysanız, üzerine logonuzu bastırabileceğiniz hasta bezlerini armağan edebilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Hasta Bezi Hakkında Sıkça Sorulan Soruların Yanıtı

%18 KDV oranına sahip olan hasta bezi seçenekleri, promosyon ürünü olarak da değerlendirilebilir. Çünkü; SGK, günde azami 4 adet hasta bezinin ödemesini yapar. Bu da aylık 120 adet bez anlamına gelir. Üstelik bu bezlerin SGK tarafından karşılanabilmesi için reçetenin ve heyet raporunun olması gereklidir. Bu nedenle hastane gibi sağlık kuruluşlarına markanız adına bağışlayacağınız hasta bezi seçenekleri sayesinde en doğru sonuçlara ulaşma imkanına sahip olursunuz.

Hasta Bezi Ödemesi Kime Yapılır?

SGK tarafından ödenen hasta bezlerinin ücreti, anlaşmalı firmalara yapılır. Bunun için sağlık kurulu rapor ve reçete gereksinimi oluşturur. Hastanın acil ihtiyacı durumunda adli vaka tutanağı istenir. Bu gibi durumlar, zahmetli ve süre alan işlemlerdir. Hastanın en çok ihtiyaç duyduğu zamanda, bağışta bulunduğunuz ve üzerinde markanızın adı yazan bir hasta bezi, hastanın belki de ömrü boyunca size minnet duymasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle özellikle medikal sektöründe bulunan firmalar tarafından tercih edilen bu ürünler, marka bilinirliğinin artması ve kullanıcının marka ile arasında duygusal bağ kurması için yeterlidir.