Web Sitenizi Mahfedecek 6 Hata

Web Sitenizi Mahfedecek 6 Hata

Link'leri Almak Ya Da Satmak

Eğer Google, link satın aldığınızı farkederse, bu, web sitenizin sonu olabilir. Bunu gizlice Google farketmeden yapmaya çalışıyorsanız, bu durum ortaya çıktığında Google'ın web sitenizi gözünü kırpmadan kara listeye alacağından emin olmalısınız.

Web sitenize para ödeyerek link almak yerine, oldukça ilginç ve harika bir içerik sunarsanız, insanlar ücretsiz olarak size link vermek isteyeceklerdir. Tabi bunu söylemek, yapmaktan daha kolaydır.

Ücretsiz Hediyeler ve Promosyonlar Dağıtmak

Eğer diğer bloglara, web sitenize link vermeleri için ücretsiz promosyon veya hediyeler veriyorsanız, Google bundan dolayı da sizenizi cezalandıracaktır. Çünkü Google gözüyle bu durum, link satın almak ile aynıdır.

Eğer bir ürün hakkında yorum yayınlarsanız ve linklerinizi takip etmezseniz, Google, sizin sitenizi ve buna sponsor olan firmayı cezalandıracaktır.

Aktif Olmayan Siteler

Arama motoru optimizasyonu, her zaman zorlayıcıdır. Eğer üzerinde sürekli çalışmazsanız, web sitenizi pazarlamanız oldukça zordur. Sadece baştan yaptığınız çalışmalarla, ziyaretçilerin sizi bulmasını bekleyemezsiniz. Web sitenizi sürekli güncel tutmanız gerekmekte ve yenilemeniz gerekmektedir. Üzerinde sürekli çalışmalısınız.

Tekrarlanan İçerik

Bu madde, web sitenizi tamamen yok etmese de, yardımcı da olmayacaktır. Eğer siteniz içsel tekrar konularında sorun yaşıyorsa, arama motorları istediğiniz ziyaretçilere ulaşmanızı engelleyebilir. Eğer siteniz tekrarlanan içerik sorunu yaşıyorsa, yani diğer web sitelerinde önceden yayınlanmış içerikler bulunduruyorsa, arama motoru sonuçlarında hiç yer almayabilirsiniz.

Bu durumu engellemek için, yeni Google Canonical tag kullanabilir, yazar kaynağını belirleyebilirsiniz.

Black Hat Yöntemler Kullanmayın

Sayfanızı ilgisiz anahtar kelimelerle doldurup, bu yöntemle arama motoru sonuç sayfalarındaki pozisyonunuzun (SERP) yükseleceğini düşünmeyin.

Doorway Pages Kullanmayın

Kullanıcıların göremeyeceği fake sayfalardan oluşmuş ve arama motoru optimizasyonlarında üst sıralarda çıkmayı amaçlayan basit HTML sayfalarının iyi bir fikir olduğunu düşünmeyin.

Alt Metin Kullanmayın

Fotoğraf dosyaları için kullanılan, arama motoru örümceklerinin görmesini sağlayan, ancak ziyaretçilerin göremediği tag'leri kullanmayın.