Fiber Optik Sistemi Nedir

Fiber Optik Sistemi Nedir

Optik Fiber Kablonun Özellikleri

Fiber optik sistemleri, son yıllarda sağladığı hızlı ve kaliteli bir bağlantı sağlaması nedeni ile pek çok alanda kullanılıyor. Bu sistemler ışığı cam bir tabakada iletmesi prensibi ile çalışıyor ve bu sayede hızlı bir iletim sağlıyor. Ayrıca aşağıda detaylı bir şekilde anlatacağımız yapısı sayesinde çevresel etkenlerden minimal düzeyde etkilenir ve bu da bağlantı kayıplarına engel olur. Fiber optik kablo bu özellikleri sayesinde pek çok alanda kullanılmaktadır. Kablo fiyat listesi ve kablo türleri hakkında detaylı bilgiye adresimizden ulaşabilirsiniz.

Fiber Optik Kabloların Yapısı

Fiber optik kablo içten dışarıya doğru 3 ayrı parçadan oluşur: Merkez, cam örtü ve kılıf. Merkez parçası ışığın cam bir tabaka üzerinde ilerlediği en içerideki parçadır. Bu parçada meydana gelecek bir arıza fiber optik bağlantının kopmasına neden olacaktır. Cam örtü, merkezi çevreden saran ince bir tabakadır ve bu tabaka merkezden dışarı yansıyan ışınların tekrar merkeze yönlenmesini sağlar. Bu sayede iletim sırasında ortaya çıkması olası kayıpları engeller. Kılıf ise özellikle dış etkenlere karşı fiber optik sistemi koruyan en önemli parçalardan birisidir.

Fiber Optik Kablo Fiyatları

Fiber optik kablo almak isteyenler için fiyat araştırması yapmak ilk iş olacaktır. tr.prysmiangroup.com isimli site üzerinden kablo fiyat listesi ve sistem fiyatlarına ulaşarak gerekli araştırmayı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca site üzerinde yer alan bilgi yükü yoğun yazılar ile fiber optik kablo sistemleri ve diğer kablo çeşitleri ile ilgili detaylı bir içeriğe erişmeniz mümkün.