DMR Sayısal Telsiz Sistemleri

DMR Sayısal Telsiz Sistemleri

DMR Sayısal Telsiz Sistemi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

DMR, Digital Mobile Radio kelimelerinin kısaltması olarak ticari amaçla ortaya çıkmıştır. Sahip olduğu avantajları ve internet altyapısı kullanılarak çok kolaylıkla uzak mesafe iletişimine izin verdiği için dünya çapında çok fazla kullanılan sayısal telsiz sistemidir. DMR, ETSI tarafından ilk olarak 2005 yılında profesyonel mobil radyo kullanıcıları için tasarlanan bir sayısal radyo haberleşmesi standardıdır. Aslında bakarsak maliyetinin düşük olması, uygulama kolaylığı sunması ve hızlı adaptasyon sağlaması amaçlanarak tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan çözümler için DMR sayısal telsiz sistemlerini https://novatel.com.tr/sayisal-telsiz-sistemleri/caltta-dmr-telsiz-sistemleri adresinden inceleyebilirsiniz.

DMR sayısal telsiz sistem alt yapısı için ücretsiz keşif ve ihtiyacınıza uygun sistem tasarımı için novatel.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

  • Ses ve veri iletimi ihtiyacı olan durumlarda,
  • Frekans tahsisinin verimli şekilde kullanılması gerektiği durumlarda tercih edilir.
  • Genelde engebesiz alanlarda haberleşme ihtiyacı duyulması durumunda tercih edilir.

DMR Sayısal Telsiz Sistemi Özellikleri

Sayısal altyapı sistemlerimiz 2 kanallı sistemlerden, yüzlerce kanallı sistemlere kadar gerek lokal bir bölge gerekse çok daha geniş alanlarda kapsama sağlanacak şekilde tesis edilmektedir. Bu sayede çok geniş alanlarda sahada bulunan kişi veya kişiler ile anlık iletişim kurabilir, operasyonel süreçlerin planlanması, iş ve konum takibi yapmayı mümkün kılar. Mevcut kullanıcı sayısı, talep edeceğiniz farklı telsiz grupları, ses, veri ve kapsama gereksinimlerinize uygun sistem altyapısının tasarımı Novatel’in alanında tecrübeli uzmanları tarafından yapılmaktadır. Modüler altyapı sayesinde, mevcut sisteme kapasite ve ekipman ilavesi ile ihtiyaca uygun hale getirilerek haberleşmenin sürekliliği ile verimi sağlanmaktadır. Araç veya personel konum takibi uygulaması, veri tabanı sorgulaması, operatör konsolu, arıza takip yazılımı vb. gibi daha birçok özelliği ile haberleşmede olanak yenilikçi çözümler sağlar.