PDF to Excel Ne İşe Yarar?

PDF to Excel Ne İşe Yarar?

PDF to Excel işlemi sayesinde, uzantıları PDF olan dosyalarınızı XLS, XLSX gibi uzantılara çevirebilir ve Excel üzerinden görüntüleyebilir, düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri sadece Excel için değil aklınıza gelen neredeyse tüm dosya uzantıları için çevirme işlemi yapabilirsiniz. PDF dosyalarını düzenlemek konusunda sorun yaşıyorsanız, karmaşık ara yüzü kafanızı karıştırıyor ya da dosya korumasıyla sorun yaşıyorsanız, Excel için uzantı değiştirmek sizi bunlardan kurtaracaktır. Ayrıca sitelerin ya da resmi makamların istedikleri uzantılardan dolayı çoğu zaman böyle çevirme işlemleri yapmak zorunda kalıyoruz, bu gibi durumlarda dosyaları baştan hazırlamak yerine direkt olarak çevirmek hem sizi daha az uğraştıracak hem de zamandan büyük oranda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


PDF to Excel Siteleri Nasıl Çalışır?

İnternet üzerinde bulunan bütün sitelerin neredeyse çalışma mantığı aynıdır. Uzantısını çevirmenizi istedikleri dosyayı sisteme yüklemenizi ve çevirmek istediğiniz uzantıyı seçmenizi isterler ardından sistem dosyayı çevirir ve size bir indirme bağlantısı gönderir. Bu işlem esnasında beklemeniz gereken noktalar olacaktır elbette. Örneğin dosyanızı karşı tarafa yüklerken (upload) ederken sizin internet hızınız ve dosyanızın büyüklüğü yükleme sürenizi büyük oranda etkileyecektir. Bu yükleme işleminin sürdüğü esnada sayfayı yenilememek internet sitesinden çıkmamak gerekmektedir.

PDF to Word İşleminin Avantajları


Bu işlem sayesinde PDF uzantılı dosyalarınızı hiç zorlanmadan Xls, Xlsx gibi uzantılara çevirebilir ve Excel üzerinden düzenlenebilir hale getirebilirsiniz. Belgeniz içerisinde bulunan farkı yazı tipleri, tablolar, resimler çevirme konusunda endişelenmenize sebep olmasın veri kaybı olmadan çok kısa bir süre içerisinde dosyanız hazır olacaktır. Ayrıca dosyanızın büyüklüğü de bu convert işlemini yapmanızı engellemez. PDF to Excel işlemini yaparken bilgisayar kullanmanız da şart değil, cep telefonu, tablet üzerinden de aktif bir internet bağlantısıyla bu işlemleri çok kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.