Pepperl Fuchs

Pepperl Fuchs

Pepperl Fuchs Sensör Çalışma Sistemi

Pepperl Fuchs sensör markası; 1945 yılında Walter Pepperl ve Ludwig Fuchs tarafından Almanya/ Mannheim kentinde kurulmuş olan bir otomasyon firmasıdır. O günden bu güne patlama koruma ve sensör teknolojisi alanında dünya çapında ürünler piyasaya süren kaliteli firma, öncü ve yenilikçi tasarımlarıyla halen daha pazarda nitelikli şekilde yer almaktadır. Siz de ihtiyaçlarınıza yönelik olan Pepperl Fuchs ürünlerini ilgili internet sayfalarındaki firmalardan inceleyebilirsiniz.

Hedefe Yönelik Foto Elektrik Sensörler

Pepperl Fuchs sensörlerinin sahip olduğu fotoelektriksel algılama sistemleri sayesinde ışın teknolojilerinden yararlanılarak nesnel varlıklar algılanabiliyor. İlgili internet sayfalarına sayfalarına girerek ekonomik fiyatlardaki Pepperl Fuchs ürünlerini bulabilirsiniz. Pepperl Fuchs sensörlerinin sahip olduğu Foto elektrik teknolojisi sayesinde algılanması gereken nesneler metrelerce uzak mesafede olduğunda dahi oluşan sinyal alışverişi sayesinde yabancı olası tehlikeler fark edilebiliyor. Elektrik teknolojilerinden yararlanılarak tasarlanan bu ürünler, işlevsellikleri ve kaliteli donanımları sayesinde sıklıkla tercih edilen ürün skalasında yer alıyor.

Cisimlere Göre Yansımalı Algı Tipleri

Pepperl Fuchs sensörlerde ‘yaklaşım modu’ olarak adlandırılan sistemler mevcuttur. Cihazda vericiden gelen ışık, hedefe çarpar ve rastgele açılara yansır. Işınlardan bir kısmı alıcıya döner ve böylelikle hedef algılanmış olur. Algılama; hedefin rengine, boyutuna ve hacim kaplama özelliklerine göre belirlenir. Bu cihazlarda algı, "Beyaz test kartı" sayesinde belirlenebilmektedir. Beyaz test kartları, algı testlerinde ‘standart hedef’ olarak kabul edilir. Koyu renkli veya mat kaplamalı hedef kartları ise az yansımalıdır. Bu yüzden bu sensörler hedefe daha yakın bir konuma yerleştirilir. Pepper Fuchs Sensörlerde;

  • Arka fon bastırma özellikli cisimden yansıma,
  • Ön fon bastırma özellikli cisimden yansıma,
  • Arka plan değerlendirme özellikli cisimden yansıma cihazlarda yer alan algı biçimleridir.

İlgili internet sayfaları ile iletişim kurarak kaliteli sensörlere ulaşabilirsiniz.