Yükseltilmiş Zemin Hakkında

Yükseltilmiş Zemin Hakkında

Uygulama yapılan alanlarda pratikliği, işlevselliği ve estetiği bir arada sunan yükseltilmiş zeminler, mevcuttaki zemin üzerine yükseltme ayakları kullanılarak ek bir zemin inşa etme prensibine dayanır. Kullanıldığı alanlarda son derece büyük bir avantaj sağlayan sistemler, kanallar, kablolar, borular ve diğer elektrik ve mekaniksel donatıların bir arada olmasını sağlar. Nemden etkilenmeyen, yangına ve korozyona karşı oldukça dirençli olan sistemlerin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Kalsiyum sülfat veya yonga levhadan üretilen seçenekler özellikle iş yerlerinde tercih edilir.

Farklı Kaplama Malzemeleri ile Zengin Çeşitlilik

Sağladığı zengin çeşitlilik ile kullanıcı deneyimini iyileştiren yükseltilmiş zemin modelleri pislik ve toz tutmaz. Bu sayede hem kolay temizlenebilir hem de kullanım açısından zengin seçenekler sunar. Yonga levha ya da kalsiyum sülfattan üretilen malzemeler üst katmanında farklı kaplama malzemeleri ile zenginleştirilebilir. Bu malzemelerin arasında granit, doğal taş, seramik, linolyum, vinil PVC gibi maddeler bulunur. Kullanım avantajı bakımından son derece zengin olan seçenekler, mekanlarda yapılmak istenen değişikliklere son derece uyum sağlar. Görüntü kirliliğini önleyen mükemmel gizleme özelliği sayesinde alanlarda estetiğin oluşturulmasına olanak sağlayan seçenekler, boru ve kabloların döşeme altından geçmesini sağlar. Bu tip ürünlere ulaşmak isteyenler internet sayfaları üzerindeki ilgili online markalar vasıtasıyla ihtiyaçlarını kolayca giderebilirler.

Tesisat Değişiklikleri Hiç Bu Kadar Hızlı Olmamıştı

Yapılarda sonradan meydana gelebilecek tesisat değişikliklerinin gerçekleştirilmesini sağlayan yükseltilmiş döşeme sistemleri, antistatik özellikleri sayesinde aynı zamanda elektriğin deşarj edilmesine olanak sağlar. Modüler yapısı sayesinde istenilen tüm eski ve yeni binalara kolay bir şekilde uygulanabilen sistemler, uygulamanın hızlı bir şekilde tamamlanmasına olanak sağlar. Mimarlar için serbest bir tasarım imkanı sunan ürünler; döşeme panelleri ve taşıyıcı sistem farklı bileşenlerden oluşur.