AdSense ve AdWords Seo Mantığı

AdSense ve AdWords Seo Mantığı

Sıralamanızı yükseltmek için AdSense'e güvenmeyin: AdSense web sitenizin bir para kazanma yoludur. Ancak, AdSense reklamları almak, sıralamanızı zedelemeyecektir ancak Google'da bile arama motorlarındaki sıralamanızı yukarılara taşımayacaktır. AdSense kullanmak tamamen web sitesi optimizasyonu açısından sorun teşkil etmez ancak sıralamanızın değişmesini de beklememelisiniz. Reklam sıralamasında üst sıralarda yer almak için ödeyeceğiniz ücretlerle, AdWords hesabınızın normal Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını beklemeyin. AdWords ile web sitenizin tıklanma sayısını artırabilirsiniz, ancak bu tıklamalar ödemeli arama alanında yer alacaktır, normal arama alanında değil.

  • Aynı site ile link alışverişinde tekrarlı bir şekilde bulunmayın: Arama motorları, web sayfanızdaki linklere bakacak ve ilk bir veya iki linkleri hesaplayacaktır. Linkler için ödeme yapıyormuş izlenimi vermekten kaçınmalısınız.
  • Sitenizde kırılmış linklere yer vermeyin: Kırılmış linkler, sitenizin kötü görünmesine ve sitenizi iyi yönetemediğiniz imajına neden olur. Arama motorları, en kaliteli arama sonuçları sunmak isterler ve bu yüzden bir çok siteye, kırık linkleri olduğu için ceza verirler.
  • Telif hakları ya da diğer kanunları ihlal etmeyin: Bir çok arama motorunun, kuralları ihlal eden web sitelerini yasaklama özelliği vardır. Telif hakları ihlali, web ortamında oldukça sıklıkla ve kolaylıkla yapılmaktadır. Web üzerinde bir şey yayınlandığında, bunu tekrar kendi adınızla yayınlamak için bir hakkınız olduğunu düşünmeyin. Arama motorları, içerik kopyaladığınızı veya diğer kanunları çiğnediğinizi görürlerse, sitenizi yasaklayabilirler.
  • Sitenizdeki içerikleri tekrarlamayın: Arama motorları, sürekli tekrarlanan içerikleri sevmezler. Çünkü bu tekrar, ziyaretçilere iyi bir bilgi vermediği gibi, sunucu üzerinde de boş bir kalabalık yaratır.