Bilmesi Gereken 8 SEO Tekniği

Bilmesi Gereken 8 SEO Tekniği

  • Beşinci madde "indeksli sayfaları kontrol etmek". Arama motorlarının web sitenizi hangi içeriklerle nasıl indekslediklerini bulabilirsiniz. Ayrıca linklerinizin nasıl gösterildiğini ve herhangi bir konu başlığının sayfalarınızdan silinip silinmediğini bulabilirsiniz. Kaç sayfanızın Google'da indekslendiğini bulmak için ise Google arama kısmına "site:www.siteadınız.com" yazmanız gerekiyor. Örneğin "site:www.site-reference.com" yazarak, Google tarafından site referansı için indekslenmiş siteleri görebilirsiniz.
  • Altıncı madde "Google damgasını kontrol edin": Bunun için Google'da, "cache: url'niz" yazarak bu sonuçlara ulaşabilirsiniz.
  • Yedinci madde "ilgili anahtar kelimeleri bulmak". Anahtar kelimeler internetin kalbidir. Bu yüzden anahtar kelimelerinizin sayfanızdaki meta anahtar kelime ilintisinde yer aldığından emin olun. Uzmanların tavsiyesine göre, anahtar kelimelerinizi ilk ve son 25 kelimenin içerisinde bulundurun. Anahtar kelimelerin versiyonları da önemlidir.
  • Sekizinci madde "başlıklı anahtar kelimeleri bulmak". Bunun için Google arama kısmına, "allintitle:your keywords" yazabilirsiniz. Örneğin "allintitle:internet marketing" yazdığınızda, bu alanda başlığında internet marketing geçen tüm siteleri listeleyecektir.

Özet olarak, bu temel SEO tekniklerini kullandığınızda, web sitenizin daha üst sıralarda yer almasını ve arama kelimelerinizin sıralamasına göre, site trafiğinizin arttığını görebilirsiniz. Web sitesi istatistiklerine bakarak ve sitenizdeki trafiğin artışına bakarak, anahtar kelimelerinizin, özellikle Google'daki derecelendirilmesindeki artışı görebilirsiniz. Kendi web siteniz ve Google gibi arama motorlarındaki anahtar kelimelerin derecelendirilmesi konusunda bilgili olmanız gerekiyor. Arama motorları arasında özellike Google, web sitenizin trafiğini artıran bir etkendir. Bu yüzden Google optimizasyonu önemlidir. Google'daki anahtar kelimelerinizin, web sitenize olan etkisini farketmelisiniz. Bilginin başarıya eşit olduğunu unutmamalısınız. Tüm bu SEO tekniklerini kullanarak, bu konudaki bilgi ve deneyiminizi artırarak, web sitenizin başarı kazanmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki detaylar çok önemlidir ve detaylar konusunda birikim sahibi olmak ise tecrübe ve deneyimlerle ilgilidir. Biran önce web sitenizin optimizasyonu için işe koyulmalı ve sonuçları deneyimlemelisiniz.