SEO Hakkında İp Uçları 1

SEO Hakkında İp Uçları 1

Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu yazımızdaki ip uçlarını dikkate almanız faydalı olacaktır.

  • Çok iyi bir içerik yazın: Arama motoru optimizasyonu için iyi bir içerik hazırlamanız, oldukça önemlidir. Dünyadaki tüm anahtar kelimeleri sayfanızda bulundursanız bile, iyi bir içeriğe sahip değilseniz internet kullanıcıları web sitenizde fazla vakit geçirmeyecek, arama motorları ise sitenizin değerli olduğunu düşünmeyecektir.
  • Farklı bir içerik yazın: Farklı bir içerik yazmanız da önemlidir. Diğer web sayfalarında veya web sitelerinde bulunmayan bir içerik hazırlamanız gerekmektedir.
  • Her zaman yeni bir içerik ekleyin: Düzenli olarak web sitenize yeni bir içerik eklemeniz, bu güncellemeyi veya yani içerik eklemeyi uzun aralıklarla yapan sitelere göre fazlasıyla avantaj kazanmanızı sağlayacaktır. Sitenizdeki ilgili içeriklerin artırılması, arama motorları tarafından yapılan web sitenizin derecelendirilmesini de artıracaktır.
  • İyi bir anahtar kelime cümlesi oluşturun: Arama motoru optimizasyonu yaparken ilk olarak yapmanız gerekenlerden birisi de sayfanız için iyi bir anahtar kelime cümlesi (hedef cümle) oluşturmaktır. Tüm sitenizin optimizasyonunu tek bir anahtar kelime cümlesi ile yapmamalı, bunun yerine belirgin anahtar kelimeler ve cümlelerle sayfalar yazmaya odaklanmalısınız.
  • Cümle seçiminiz çok popüler olmasın: Anahtar kelime seçimi yapmaya karar verirken, popüler bir cümle bulabilirsiniz ancak çok popüler olmamasına dikkat etmelisiniz. Fazla popüler olan cümlelerin rekabetinin fazla olduğu bir gerçektir. Yüksek derecelendirme alabileceğiniz anahtar kelimeler seçmek, daha akıllıca olacaktır. Böylece sayfalarınızın ziyaret oranı artacak çünkü arama motorları sonuçlarında yer alan kısa listenin içinde yer alacaksınız.
  • Erişilebilir bir site hazırlayın: Erişilebilir HTML, hem arama motorları için ve ekran okuyucular için daha rahattır. Sayfalarınızı ne kadar çok kolay erişilebilir yaparsanız, arama motorları sayfanızı daha kolay okuyacak ve derecelendirmesini daha kolay yapabilecektir.