Buff Nedir? Nasıl Kullanılır?

Buff Nedir? Nasıl Kullanılır?

Buff, tüm giyim tarzlarında aksesuar olarak yaş aralığı fark etmeksizin kullanılabilir, bir çeşit bandan olarak da tanımlanan bu aksesuar farklı kullanım alanlarına sahiptir. Spor aktiviteleri, outdoor sporlar, bisiklet ve motosiklet sürücüleri tarafından tarz oluşturan bu aksesuarlar kullanılır. Buff aksesuar, ilk olarak İspanyol motosikletçiler tarafından kullanılmış ve daha sonra dünya genelinde yaygınlaşarak hava şartlarına karşı koruma amacıyla kullanılmaya devam etmiştir. Motorcu bandana gibi isimlerde almıştır.

Buff Kullanımı

Motosiklet sürücülerinin sıklıkla kullandığı bufflar profesyonel sporcular tarafından tercih edilen bir aksesuardır. Buff kullanmayı tercih eden sporcular; futbolcular, jimnastik sporcuları, dalgıç ve bisikletçiler, dağcılar ve kayıkçılar tarafından kullanılmaktadır. Bufflar aynı zamanda boyunluk ve saç bandanası gibi de kullanılabilir. Esasen düz bir bez olarak üretilen bu aksesuarlar sadece kıvırma yöntemi ile istenilen biçimde kullanımınıza uygundur. Herhangi eklentiye ihtiyaç duymaz. Birkaç noktadan büzerek istediğiniz şekli saniyeler içinde verebilirsiniz. Diğer bir ifade ile basit bir işlemle 10 ve daha fazla stilde aksesuarınız olabilir. . En tarz ve stil desen ve model seçenekleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları bulabilirsiniz.

Buff Özellikleri

Birçok farklı şekilde ve türde kullanılan bufflar mevsime göre de farklılık gösterir. Buff model seçenekleri farklı bölüme ayrılır. Genellikle kullanıldıkları alanda daha stabil bir durum oluşturmak için değişim yaratır. Saç bandı olarak kullanmak isteyenler için farklı renk ve desenler tercih edilirken erkek bandana ürünleri düz ve elastik ürünlerdir. Soğuk ve sert kış aylarında kullanılan bu ürünler termal olmaları nedeniyle boğaz ve boyun kısmını korur. Sert rüzgârlardan boğaz bölgenizi koruyarak sizi hastalıklardan korur. Yaz aylarında ise saçları güneş ışınlarından, yağmurdan ve rüzgardan korurken motosiklet sürücüleri için ise kafalarının kaskın içinde daha rahat etmesine olanak tanır. Yazın teri emerek kaskın içinde kafanın daha rahat nefes almasını sağlarken kışın da termal yapısı ile soğuktan korumaya yarar.