Arama Motorları Site Güvenirliği Sağlamak

Arama Motorları Site Güvenirliği Sağlamak

İyi bir alan geçmişi olan eski bir alan adı almalısınız: Alan adınız ne kadar eskiyse, o kadar iyidir. Eğer alan adınız bir çok yıldır online olmuşsa, bu durum, web sitesi sahibinin sitesi hakkında oldukça ciddi olduğunu ve arama motorlarını aldatmaya yönelik teknikler peşinde olmadığını gösterir. Alan adınızın sahibi fazla değişmemeli ve farklı bir çok konu için kullanılmamalıdır.
  • İlgili Web Sitelerinden Link Alın: Web siteniz ilgili diğer web sitelerinden link alıyor mu? İlgili diğer web sitelerine link veriyor mu? Web siteniz diğer sitelerden aldığı veya verdiği bir linki olmayan ıssız bir ada gibi mi? Özel bir konu ile ilintili bir network içerisinde mi? Tüm bu soruların cevapları oldukça önemlidir.
  • Kalitesi Düşük Web Siteleri İle Link Alışverişiniz Olmamalı: Bazı web siteleri, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak ve yüksek derece almak için hileli yöntemlere başvurur. Bu yüzden bu sitelerin başarı gibi görünen sıralaması uzun süreli olmaz ve bir süre sonra ortaya çıkar. Eğer bu sitelerle link alış verişiniz var ise hemen bir son vermelisiniz. Çünkü arama motorları, sizin web sitenizin de kalitesinden şüphe etmeye başlayacak ve derecenizi düşürecektir.
  • Sosyal Network'lerden Mümkün Olduğunca Çok Link Alın: Web sitenizin adı ne kadar çok sosyal network sitelerinde geçerse, web sitenizin güvenilir olduğu kanısı daha fazla yayılacaktır. Web sitenizin sosyal medya sitelerinde fazla talep görmesi çok faydalıdır.
  • Bazı Başlıklardan Uzak Durun ve İyi Bir İçerik Sunun: Tek bir sayfadan oluşan bir web sitesinin imajı genel olarak iyi değildir. Eğer web siteniz iyi içerik sunan ve özel bir konu üzerinde yoğunlaşmış bir çok web sayfasından oluşuyorsa, o zaman Güven Derecesi alması daha kolaylaşır.
Eğer arama motorları web sitenize güveniyorsa, yüksek derece almanız o kadar kolaylaşır. Web sitenizin Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorları tarafından yüksek derece alması için gerekli elementlere sahip olup olmadığıdan emin olmak istiyorsanız, web sitenizi, IBP Top 10 Optimizer yöntemi sayesinde analiz edebilirsiniz.